Inovujeme benefity

Už dávno neplatí, že v zamestnaní je najdôležitejší plat. Význam zdravého a aktívneho života vedie k tomu, že ľudia hľadajú zamestnanie, ktoré popri profesijnej realizácii podporuje cez sociálne inovácie aj ich zdravší životný štýl.

Až 80 % ľudí považujú stravné poukážky, či karty za samozrejmý benefit od zamestnávateľa. Moderní zamestnávatelia vedia, že si vás môžu získať len tým, že vám doprajú čosi extra.  

Novinky pre vaše pohodlie

Už asi poznáte elektronické benefitné karty, viete však, že na Slovensko už postupne prichádzajú aj appky? Platby cez mobilné telefóny sú novinkou aj vo svete bankovníctva a my nezaháľame. Tak ako sme vám posledné roky odľahčili peňaženku od papierových poukážok, tak vám ju odľahčíme aj od plastovej karty. Žiadne stresy, že si ju zabudnete, alebo niekde založíte. Všetku obsluhu svojho účtu vykonáte cez svoj telefón.

Zavádzanie inovácií však neprichádza samé. Okrem práce našich členov je dôležité aj správne nastaviť mantinely, poradiť pri implementovaní či konzultovať čo je najvhodnejšie. Tu prichádzame my, Asociácia moderných benefitov. Spájame anonymizované dáta od našich členov, v spolupráci s renomovanými partnermi ich hodnotíme, študujeme a analyzujeme. Vďaka tomu vieme podať exkluzívny a objektívny pohľad na problematiku benefitných systémov na Slovensku. Naše poradenstvo využívajú partneri tak z verejnej ako súkromnej sféry.

Dáta pomáhajú budovať budúcnosť

Okrem zjednodušenia používania a komfortu spotrebiteľa prinášajú presné a odborné dáta obrovské možnosti aj do budúcna. Napríklad si predstavte, že v budúcnosti každé jedlo ktoré si cez vašu stravovaciu appku kúpite, bude správne identifikované a zaradené. Mali by ste tak prístup k vášmu dennému príjmu kalórií, vitamínov, či živín. Zdravé stravovanie by sa tak stalo omnoho komfortnejším a jednoduchším. Rozvoj technológií v zdravom stravovaní by vám podobne mohol pomôcť rozhodnúť sa aké jedlo si na obed vybrať. Ktoré živiny vám momentálne chýbajú a ktoré potraviny ich majú?

Toto všetko je zatiaľ hudbou budúcnosti, ale vďaka rozvoji trhu s benefitnými systémami majú naši členovia priestor pre investície do presne takýchto inovácií. Sami sme zvedaví aké ďalšie možnosti nám otvorí budúcnosť. Tešíme sa tam na vás.


Zdroj: vlastné dáta AMOBE, 2019